Get Adobe Flash player

Masaż

W dzisiejszym, zabieganym świecie na każdym kroku towarzyszy nam stres, przemęczenie i gromadzące się przeciążenia.

Brak nam czasu na odpoczynek, chwilę relaksu i odrobinę wytchnienia.

W konsekwencji wszystko to odbija się na funkcjonowaniu naszego organizmu. Pojawiają się napięcia mięśniowe, bóle pleców, barków oraz bóle głowy.

Przychodząc do mojego gabinetu możesz wybrać masaż, który jest Ci potrzebny.

Poprzez indywidualne podejście do każdego pacjenta pomogę Ci pozbyć się dolegliwości, które Ci doskwierają a masaż pomoże odzyskać równowagę i wewnętrzny spokój.

 

  • Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to najbardziej popularna forma masażu. Polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, działa przeciwbólowo, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni i tkanek, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. Celem masażu klasycznego jest rozluźnienie zbyt napiętych mięśni i redukcja związanych z tym dolegliwości bólowych.

W zależności od potrzeb Pacjenta masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego.

 

  • Masaż leczniczy

Opiera się on na technikach masażu klasycznego. Stosuje się go w celu złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni dla ogólnego odprężenia oraz przezwyciężenia stresu. Masaż leczniczy polega na rozluźnianiu mięśni oraz łagodzeniu napięcia psychicznego, co przynosi ulgę i uczucie odprężenia. Ten rodzaj masażu zwiększa dopływ krwi do masowanego miejsca i przyspiesza proces leczenia.

 

  • Masaż relaksacyjny

Jest to odmiana masażu klasycznego. Celem masażu relaksacyjnego jest uzyskanie  odprężenia, rozluźnienia i ukojenia. Spokojnymi powolnymi ruchami eliminuje się napięcia z ciała pacjenta. Masaż relaksacyjny ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy – pomaga rozładować stres, eliminuje napięcia mięśni, poprawia jakość snu-pomaga nawet w walce z bezsennością.

 

  • Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniamijest zabiegiem głęboko relaksacyjnym, rewitalizującym i regeneracyjnym. Specjalne bazaltowe kamienie pochodzenia wulkanicznego charakteryzują się znakomitym współczynnikiem magazynowania ciepła. Masaż gorącymi kamieniami wpływa na rozszerzanie się naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, zwiększa się przepływ krwi przez mięśnie, przyspieszając dostarczanie substancji odżywczych i równocześnie powoduje sprawniejsze wydalanie produktów przemiany materii. Rozluźnia, relaksuje, oczyszcza.

 

  • Masaż modelujący bańką chińską

Masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga  w pozbywaniu się niepotrzebnych produktów przemiany materii i toksyn. Uelastycznia i wygładza skórę, rozbija tkankę tłuszczową oraz zwiększa ukrwienie tkanek.  W efekcie czego skóra ulega znacznej poprawie jakości, cellulit zostaje zmniejszony, a w niektórych przypadkach nawet zlikwidowany.  Skóra  staje się bardziej jędrna  oraz sprężysta.

 

  • Indyjski masaż głowy i karku

Indyjski masaż głowy jest wspaniałym lekarstwem na stres, ból głowy czy bezsenność. Pomaga się zrelaksować oraz uspokoić. Masaż ten złożony jest z masażu barków, ramion, odcinka szyi, głowy oraz twarzy. Wykonywany jest w pozycji siedzącej i nie wymaga wcześniejszego przygotowania się pacjenta- nie ma konieczności odkrycia ramion i barków.

 

  • Masaż olejkami aromatycznymi

Masaż relaksacyjny przy użyciu olejków aromatycznych pomaga uwolnić stres i uzyskać stan głębokiego relaksu. Jest to skuteczna metoda w walce z napięciem organizmu. Użycie olejków eterycznych pochodzenia roślinnego w trakcie masażu leczy wiele dolegliwości, m.in. zaburzenia metaboliczne, przemęczenie, nadpobudliwość oraz zbyt duże napięcie nerwowe. Szczególnie polecany osobom podatnym na stres i powodowane nim dolegliwości.

 

  • Masaż Shantala

Masaż Shantala jest starożytną techniką masażu niemowląt oraz dzieci. Regularne masowanie codziennie albo co najmniej 3-4 razy w tygodniu ma pozytywny wpływ na dziecko i daje następujące korzyści:

- wycisza, uspokaja,
- poprawia trawienie,
- pomaga w uregulowaniu snu,
- poprawia, wzmaga więzi z rodzicem,
- podnosi odporność organizmu, stymuluje układ hormonalny.